Зараз ні один акваріум не може обійтись без техніки. Необхідно забезпечити його гідним освітленням, фільтрацією води, насиченням киснем та обігрівом.
Температура води в акваріумі повинна бути постійною: 21 – 25 градусів. За звичай кімнатна температура менша за потрібну. У такому випадку потрібно користуватись обігрівачем. Найкращими вважаються стержневі обігрівачі. Потрібно підбирати їх таким чином, щоб на один літр акваріума припадав один Ват потужності обігрівача. Він повинен бути повністю зануреним у воду. Перед зміною води у акваріумі обов’язково вилку обігрівача витягніть з розетки.
Щоб вода в акваріумі довше залишалась чистою можна установити фільтр. Розрізняють внутрішні та зовнішні фільтри. Внутрішній є самим розповсюдженим. Він приєднується присосками до скла акваріума. Фільтр забруднюється набагато швидше ніж акваріум, тому потрібно час від часу промивати фільтр. При промивці не використовуйте хімічних речовин.
Для того щоб фільтр працював, необхідно його під’єднати до мікрокомпресора прозорою трубкою. Компресор повинен бути розміщеним вище рівня води, щоб вода не потрапила у середину при його вимкненні. Для збагачення води киснем потрібно приєднати до компресора розсіювач повітря з допомогою перехідника на дві трубки.
Акваріум виглядає дійсно гарно, якщо його правильно освітлити. Також освітлення потрібне для здорового росту та розвитку рослин. Ви можете використовувати як лампи розжарення, так і галогенні лампи. Другий варіант вважається найкращим. Довжину лампи потрібно підбирати в залежності від довжини акваріума: наприклад на 80см. довжини акваріума довжина лампи повинна бути 70см. Тривалість освітлення повинна бути 12-14 годин у день. Потужність лампи визначається так: на один літр 0.5 Ват потужності.