Після того, як ви вже розмістили акваріум, необхідно його дно покрити грунтом. Адже грунт відіграє велику роль. Він потрібний, як і для краси акваріума, так і для підтримання його біологічної рівноваги. Не забувайте, що акваріум – це частина водного світу, у якому все повинно бути урівноважено і збалансовано.
Акваріум без грунту виглядатиме пустим і неповноцінним. А рослини просто не приживуться у ньому. У грунті відбуваються всі біохімічні процеси.
В якості грунту можна взяти крупний пісок діаметром 2-4 мм, дрібну гальку діаметром від 4 до 8 мм, керамзит, скляні кульки та інше. Характеристики грунту повинні бути такими: не дуже дрібний і не дуже крупний, не повинен розмиватись і розчинятись у воді, не повинен містити металевих добавок. Перед використанням грунту, його потрібно дуже добре і уважно промити. Промивайте грунт до тих пір, поки вода, якою ви промиваєте, не стане дзеркально чистою без признаків муті. Після промивання, грунт потрібно прокип’ятити, щоб знищити всі органічні речовини, мікроорганізми та мікроби, які можуть сприяти захворюванню рибок.
Насипати грунт потрібно обережно, щоб не побити скла акваріума. Товщина шару насипу може бути зовсім різна: від 4см до 10см і більше, залежно від діаметру грунту. Наприклад, якщо ви використовуєте крупкий пісок, то товщина насипу повинна бути 4-5 см. , а якщо дрібну гальку – до 7см. Насипайте грунт таким чином, щоб його рівень рівномірно збільшувався від передньої стінки до задньої.
Для отримання біологічної рівноваги у вашому акваріумі, потрібно уважно віднестися до кожної частини і кожного елемента цього акваріума, а особливо до грунту.