Важливою ланкою у заведенні акваріума є вибір відповідної води. Якщо рибки ще можуть прожити без ґрунту або водоростей, які в основному служать для краси самого акваріума, то без води обійтись неможливо ніяк.
Краще всього підходить водопровідна вода. Вона очищена від різноманітних бактерій, а також жорсткість цієї води більш точніше відповідає потрібній, ніж жорсткість води колодязів.
Набрана вода повинна настоятись 2-3 доби. Потім її можна заливати в акваріум. Температура води повинна лежати у межах 21-25 градусів Цельсія. Заповнювати акваріум потрібно після покриття дна ґрунтом. При чому воду потрібно лити повільно і обережно, щоб не розмивати ґрунт. Навіть, бажано підставити долонь під струмінь води. Заповнивши акваріум до половини водою, потрібно прикрасити його декораціями і розмістити водорості, а потім заповнити повністю. Про декорації та водорості йтиме розповідь у наступних уроках.
Якщо правильно доглядати за акваріумом то вода у ньому повинна бути прозорою та безколірною, а запах повинен нагадувати запах свіжого водоймища, а не пахнути гниллю.
У воді, в якій вже живуть деякий час рибки та рослини, з’являються невидимі для зору людини мікроорганізми, які сприятливо впливають на життєдіяльність жителів цього акваріуму. Таку воду часто називають старою або живою водою. При заміні води рекомендується зберегти більшу частину цієї води, а потім заповнити нею акваріум, змішавши її з новою застояною, яку ви підготували заздалегідь.
Не забувайте, що для рибок вода, як для людей повітря. Тому уважно віднесіться до вибору води.